Bezpłatne szczepienia

Zapraszamy Wasze pociechy, które urodziły się do końca 2016 roku i nie ukończyły jeszcze 2 roku życia na bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom. Stosujemy polecaną przez pediatrów szczepionkę Prevenar.

Szczepiąc Twoje maleństwo przeciwko pneumokokom zapewniasz jemu bezpieczeństwo a sobie spokojne macierzyństwo.

Jeżeli Twój skarb urodził się do 31 grudnia 2016 roku i nie skończył jeszcze 2 roku życia – zapraszamy Was do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. Szczepimy polecaną przez pediatrów szczepionką Prevenar – jest to szczepionka 13 walentna (PCV 13) – czyli posiadają 13 antygenów serotypów pneumokoków. Pokrycie serotypowe PCV13 w Europie wynosi 89%. Zgodnie z kalendarzem szczepień – możemy zaszczepić Twoje maleństwo pełnym cyklem szczepień czyli (2-3) dawki. Wystarczy, że zgłosisz chęć zaszczepienia dziecka w swoim punkcie szczepień wówczas pielęgniarka umówi Cię z dzieckiem na kwalifikacyjne badanie lekarskie, oraz podanie pierwszej dawki szczepionki. Data podania kolejnej dawki zostanie ustalona podczas tej wizyty. Jeżeli Twoje dziecko ma już podaną pierwszą lub drugą dawkę szczepionki Prevenar – możesz dołączyć do naszego programu i kontynuować cykl szczepień bezpłatnie.

W przypadku gdy Twoja przychodnia POZ nie dołączyła jeszcze do Programu to również możesz skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom – przynieś do Naszej przychodni kserokopię karty szczepień dziecka (możesz też mieć ze sobą oryginał lekarskiego zaświadczenia kwalifikującego Twoje dziecko do szczepienia WAŻNE – aby ta kwalifikacja była z dnia, w którym zostanie podana dawka szczepionki).

Ważne

  • Szczepienia rozpoczynamy u dzieci, które nie ukończyły 2 r. ż.
  • Dzieci urodzone do 31. 12. 2016 r.

Warunkiem skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom jest podpisanie deklaracji uczestnictwa dziecka w programie. Dzięki tej deklaracji Twoje dziecko może skorzystać z szerokiej palety procedur, które pomogą w prawidłowym rozwoju Maleństwa – są to np., porady z żywienia dziecka, liczne badania lekarzy specjalistów, rehabilitacja.
Droga Mamo, Drogi Tato – zgłaszając się do programu, Wy również możecie skorzystać z licznych porad, badań specjalistycznych i zabiegów rehabilitacyjnych.